We are the Champions!
---------------------------------------------------------------------------------------------
         Campeões Sulamericanos u10
---------------------------------------------------------------------------------------------
 1  2004  Batatais            Emílio Fiora (ARG)               3° Victor Shumyatsky
----------------------------------------------------------------------------------------------
 2  2005  Colón               Emílio Fiora (ARG)                  ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
 3  2006  Paraná              Matías Barta (ARG)               4° Luís Paulo Supi
----------------------------------------------------------------------------------------------
 4  2007  Federación          Joshua Ruiz (COL)                3° Caíque Reda
----------------------------------------------------------------------------------------------
 5  2008  Cochabamba          Junior Mereles (PAR)                ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
 6  2009  Mendes              Francisco Muñoz (ARG)            3° Tiago Lopes Oliveira
----------------------------------------------------------------------------------------------
 7  2010  Sucre               Carlos Avila (BOL)               2° Tiago Lopes Oliveira
----------------------------------------------------------------------------------------------
 8  2011  Miraflores          Gerson Rivera (PER)                 ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
 9  2012  Cochabamba          Flávio Gonzáles (PER)            4° Gianluca Jório Almeida
----------------------------------------------------------------------------------------------
10  2013  Cochabamba          Gabriel de Borba (BRA)           1° Gabriel de Borba
----------------------------------------------------------------------------------------------
11  2014  Montevideo          Steven Rojas (PER)               3° Gabriel de Borba
----------------------------------------------------------------------------------------------
12  2015  Santa Cruz          Juan J. P. Rivero (VEN)         17° Rodrigo Borges Filho
----------------------------------------------------------------------------------------------
13  2016  Santiago            Axl Severich (BOL)              12° Luiz Henrique Bugança
----------------------------------------------------------------------------------------------
14  2017  Luque               Matheus Salvadego (BRA)          1° Matheus Salvadego
----------------------------------------------------------------------------------------------
15  2018  Lima                Matias Ariel Barja (BOL)        85° João Sardá
----------------------------------------------------------------------------------------------
16  2019  Buenos Aires        José Alberto Sánchez (PER)       5° Calebe Lazzarotti
----------------------------------------------------------------------------------------------
17  2021  Guayaquil           Oscar Adriano Coaquira (PER)        -------
----------------------------------------------------------------------------------------------
18  2022  Luque               Sergio Alejandro Ayala (COL)     3° Mathias Casalaspro
----------------------------------------------------------------------------------------------
19  2023  Florianópolis       Enzo Viñales (PAR)               3° Lucas Henrique Flesh
----------------------------------------------------------------------------------------------