We are the Champions!
----------------------------------------------------------------------------------------------
         Campeões Sulamericanos u14
----------------------------------------------------------------------------------------------
 1  2004  Batatais            Edgar Barrientos (PAR)           3° Pedro Moraes
----------------------------------------------------------------------------------------------
 2  2005  Colón               Agustín Alza (ARG)                  ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
 3  2006  Paraná              Gabriel Onocko (ARG)             7° Leandro Jukemura
----------------------------------------------------------------------------------------------
 4  2007  Federación          Willyam Espinoza (PER)          11° Heitor Almeida
----------------------------------------------------------------------------------------------
 5  2008  Cochabamba          Pablo Salinas (CHI)                 ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
 6  2009  Mendes              Matheus Nakajo Mendonça (BRA)    1° Matheus Nakajo Mendonça
----------------------------------------------------------------------------------------------
 7  2010  Sucre               Victor Fuentes (CHI)                ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
 8  2011  Miraflores          Jorge Andrés Fernández (PER)        ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
 9  2012  Cochabamba          Kevin Cori (PER)                26° Vítor Abreu
----------------------------------------------------------------------------------------------
10  2013  Cochabamba          Jonathan Sánchez (PER)           2° Igor Cadilhac
----------------------------------------------------------------------------------------------
11  2014  Montevideo          Igor Cadilhac (BRA)              1° Igor Cadilhac
----------------------------------------------------------------------------------------------
12  2015  Santa Cruz          Sebastián Donoso (CHI)          13° Marco Antônio Araújo
----------------------------------------------------------------------------------------------
13  2016  Santiago            Flavio Gonzales (PER)            5° Nathan Filgueiras
----------------------------------------------------------------------------------------------
14  2017  Luque               Gabriel de Borba (BRA)           1° Gabriel de Borba
----------------------------------------------------------------------------------------------
15  2018  Lima                Steven Rojas (PER)               5° Victor Labussière
----------------------------------------------------------------------------------------------
16  2019  Buenos Aires        Kauã Marques Silva (BRA)         1° Kauã Marques Silva
----------------------------------------------------------------------------------------------
17  2021  Guayaquil           Licael Roderick Ticona (BOL)        -------
----------------------------------------------------------------------------------------------
18  2022  Luque               Juan Estéban Cabiativa (COL)     9° Alexandre Genehr
----------------------------------------------------------------------------------------------
19  2023  Florianópolis       Arturo Eduardo Cáceres (PAR)    17° Paulo Gonçalves Souza
----------------------------------------------------------------------------------------------