We are the Champions!
----------------------------------------------------------------------------------------------
         Campeões Sulamericanos u16
----------------------------------------------------------------------------------------------
 1  2004  Batatais            Guilherme Melo (BRA)             1° Guilherme Melo
----------------------------------------------------------------------------------------------
 2  2005  Colón               Carlos Latorre (PAR)            10° Pedro Martins
----------------------------------------------------------------------------------------------
 3  2006  Paraná              Emílio Córdova (PER)             2° Luiz Guilherme Abdalla
----------------------------------------------------------------------------------------------
 4  2007  Federación          José Gemy (BOL)                  3° Luiz Guilherme Abdalla
----------------------------------------------------------------------------------------------
 5  2008  Cochabamba          Leandro Krysa (ARG)              5° Igor Santos Silva
----------------------------------------------------------------------------------------------
 6  2009  Mendes              Armen Proudian (BRA)             1° Armen Proudian
----------------------------------------------------------------------------------------------
 7  2010  Sucre               Matias Latorre (PAR)                ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
 8  2011  Miraflores          Gustavo Alarcón (CHI)               ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
 9  2012  Cochabamba          Alexander Principe (PER)            ------
----------------------------------------------------------------------------------------------
10  2013  Cochabamba          Javier Cortes (CHI)             17° Arthur Luz
----------------------------------------------------------------------------------------------
11  2014  Montevideo          Francisco Muñoz (ARG)            8° Arquias Guimarães Cruz
----------------------------------------------------------------------------------------------
12  2015  Santa Cruz          Santiago Zapata (ARG)           11° Igor Cadilhac
----------------------------------------------------------------------------------------------
13  2016  Santiago            Lucas Coro (ARG)                17° Vinícius Parente Silva
----------------------------------------------------------------------------------------------
14  2017  Luque               Alejandro Benítez (PAR)          5° Guilherme de Borba
----------------------------------------------------------------------------------------------
15  2018  Lima                Germán Quirhuayo (PER)           5° Nathan Filgueiras
----------------------------------------------------------------------------------------------
16  2019  Buenos Aires        Steven Rojas (PER)               7° Lucas Tomiello
----------------------------------------------------------------------------------------------
17  2021  Guayaquil           Diego Saul Flores (PER)             -------
----------------------------------------------------------------------------------------------
18  2022  Luque               Juan Sebastián Melián (PAR)         -------
----------------------------------------------------------------------------------------------
19  2023  Florianópolis       Pablo Alonso Castro (CHI)        4° Stefan Moisei Lima
----------------------------------------------------------------------------------------------